FOTO Radovi u Retfali u župnoj crkvi! Radić: Čuli ste župnika, mog vjeroučitelja, nadamo se do 14. rujna!
Mise se trenutno odvijaju u školi, a dok traje uređenje unutrašnjosti retfalačke župne crkve, Crkve Uzvišenja Svetog Križa. Gradonačelnik Osijeka Ivan Radić bio je jučer u obilasku radova na unutrašnjem uređenju, a kroz koje ga je korak po korak vodio preč. Ivan Jurić, župnik. Grad Osijek će financijski sudjelovati u obnovi unutrašnjosti crkve s iznosom od 40.000 eura, rekao je gradonačelnik Osijeka Ivan Radić.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
– Počeli smo razmišljati intenzivno o uređenju crkve mojim dolaskom prije 4 godine. Unutrašnjost nikada nije bila riješena. Oblikovali smo umjetnički oltarni prostor, a potom su reagirali ljudi, vjernici, firme iz Retfale, a s namjerom da uđemo u cjelovito uređenje unutrašnjosti. Radi se tu o svoti od pola milijuna eura, a kako se umnažaju rasovi, umnažaju se i sredstva. Danas nas posebno raduje pružena ruka gradonačelnika Osijeka Ivana Radića – rekao je preč. Jurić.
Župa iz Retfale računa da bi do 1. rujna bilo završeno uređenje, ali svakako do 14. rujna, do Uzvišenja Svetog Križa.
– Grad Osijek daje podrušku. Čuli ste župnika, mog vjeroučitelja iz osnovne škole, nadamo se da će biti radovi gotovi do 14. rujna – ustvrdio je Radić, podsjetivši i na obnovu konkatedrale u Osijeku.
Pogledajte fotografije radova…
Foto: Grad Osijek




–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–



