26. lipnja 2026.

Osijek Express

Vijesti iz Osijeka – Ili dobre ili loše ;)

Radić je “Europski najgradonačelnik”: Odlučila Europska neovisna agencija! “Ovo je priznanje za Osijek”

Osječanke i Osječani su na posljednjim lokalnim izborima s više od 70% odlučili, a sada je potvrda njihovog izbora stigla i s međunarodne razine. Gradonačelnika Osijeka Ivana Radića je Europska neovisna agencija za izbor i promociju najuspješnijih poslovnih ljudi i kompanija u sklopu 47. svečane ceremonije izbora najmenadžera, najkompanija i ličnosti godine – izabrala za Europskog najgradonačelnika, dodjelom Zlatne plakete u Sarajevu.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA


– Prema obrazloženju stručnog žirija, priznanje je dodijeljeno za kontinuirani rad, rezultate razvoja Grada Osijeka, rekordna ulaganja i iznimne gospodarske pokazatelje, koji su Osijek pozicionirali među predvodnike urbanog i gospodarskog razvoja u ovom dijelu Europe – objavio je Grad Osijek, dodajući…

– Primajući priznanje, gradonačelnik Radić zahvalio je stručnom žiriju te istaknuo kako nagradu doživljava kao priznanje cijelom gradu i njegovim građanima.

„Ovo je priznanje, prije svega, za Grad Osijek, sve Osječanke i Osječane koji svojim radom, znanjem i predanošću doprinose tome da se naš grad iz dana u dan sve više razvija i napreduje“, rekao je gradonačelnik Radić.

– Govoreći o razvoju grada, istaknuo je kako Osijek prolazi kroz snažan investicijski i razvojni ciklus, što potvrđuju i gospodarski pokazatelji.

„U odnosu na 2021. godinu imamo 5.000 zaposlenih više, rekordno nisku nezaposlenost i najveći proračun u povijesti grada. U posljednje tri godine bilježimo i pozitivan migracijski saldo, u Osijek se doselilo 1.010 ljudi više nego što ih je odselilo“, rekao je.

– Dodao je kako najvećim uspjehom ne smatra brojke ni projekte, nego promjenu koju vidi među građanima.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA


„Ono što budi najveći optimizam nisu ni brojke ni projekti, nego ljudi. Ljudi koji vjeruju u svoj grad, ljudi koji vide budućnost u svome gradu“, istaknuo je.

– Poručio je kako će Grad Osijek nastaviti provoditi razvojnu politiku i ulaganja jednakim intenzitetom.

„Nastavit ćemo i dalje raditi i razvijati naš grad jednakim smjerom kakvim smo ga razvijali i do sada. To što su rad i rezultati Osječanki i Osječana prepoznati i izvan granica naše domovine potvrđuje i ova nagrada ‘Europski najgradonačelnik’, koja je priznanje svima nama koji živimo i radimo u Osijeku“, zaključio je gradonačelnik Radić.

– Priznanje je uručeno u sklopu 47. međunarodne ceremonije dodjele nagrada, koja okuplja laureate iz područja gospodarstva, politike, javne uprave i diplomacije iz zemalja jugoistočne i srednje Europe.

Foto: Grad Osijek