Zadru u Osijeku pobjeda s 12 koševa razlike

2 min read
Kod Vrijednosnica najbolji igrač bio je Jordano sa 24 poena (trice 5/10), kojima je pridodao 4 skoka i 3 asistencije. Uz njega Darling je imao najviše poena i to 11, uz 5 skokova i 3 asistencije.
vrijednosnice osijek zadar

Sinoć je u dvorani Gradski vrt u Osijeku vodeća ekipa prvenstva Zadar pobijedio borbenu ekipu Vrijednosnice Osijek s 12 koševa razlike. KK Vrijednosnice Osijek – KK Zadar 75:87 (20:23, 15:20, 12:20, 28:24)

Prvo poluvrijeme utakmice Vrijednosnice su držale priključak iskusnoj ekipi Zadra preko Antonia Jordana sa četiri zabijene trice, prvo poluvrijeme završava sa plus osam za goste rezultatom 35:43.

Drugo poluvrijeme Zadar otvara još bolje i jače te odlazi na čak plus 16, treća četvrtina završava rezultatom 12:20. U zadnjoj četvrtini trener Brokera Domagoj Kujundžić uvodi mladog Franca Filipović i Vuka Dmitrovića koji su se odlično pokazali, postigli su koševe te vratili momčad u igru.

Dvije i pol minute prije završetka utakmice zabijenom tricom Roberta Kujundžića Vrijednosnice dolaze do rezultata 70:75, no iskusni gosti odnose pobjedu rezultatom 75:87.

Kod Vrijednosnica najbolji igrač bio je Jordano sa 24 poena (trice 5/10), kojima je pridodao 4 skoka i 3 asistencije. Uz njega Darling je imao najviše poena i to 11, uz 5 skokova i 3 asistencije. Kod Zadra najbolji su bili Stefan Fundić prvi strijelac sa 19 poena i 5 skokova, Junaković je dodao 15 poena, 4 skoka i 4 asistencije.

Vrijednosnice: Bašić 5, Jordano 24, Buljević 9, Darling 11, Lakić 3, Filipović 8, Kujundžić 10, Dmitrović 5, Ćorić, Šarenac, Jelavić, Vuković. – Zadar: Ivanov 14, Palokaj 4, Junaković 15, Keller 6, Gilbert 5, Uljarević 13, Ahmed 2, Vuković 6, Mavra, Fundić 19, Planinić 3.

Izjave:

Trener Vrijednosnica – Domagoj Kujundžić: Pružio sam šansu mladim igračima, iako ih  nisam planirao ovoliko držati u igru, ali pošto su odgovorili fenomenalno onda sam ih ostavio jer su oni to zaslužili svojim odnosom na terenu te su utakmicu rezultatski učinili ponovno zanimljivom.

Igrač Vrijednosnica – Antonio Jordano: Mislim da smo pružili dobar otpor, puno bolje nego prvu utakmicu protiv njih na početku sezone. Dali smo šansu mlađim igračima, mislim da možemo biti zadovoljni s ovom utakmicom.

Trener Zadra – Jusup Danijel: Ja sam zadovoljan s dva boda, vidio sam dobre mlade igrače posebno kod Osijeka koji su pokazali da mogu igrati, bolje su reagirali nego naši mladi igrači. Zadovoljan sam s pobjedom, u ovom gustom ritmom natjecanja, jednostavno moramo neke igrače odmarati.

Igrač Zadra – Karlo Uljarević: Dobra utakmica, mislim da smo kontrolirali cijelu utakmicu sve do zadnjih 6,7 minuta kada smo se malo opustili. Na kraju smo bili fokusirani u obrani, pogodili neke šuteve i pobijedili utakmicu.

Sljedeća utakmica Vrijednosnica je u petak, 10.1.2020. u Zadru protiv KK Sonik Puntamika u 18:00h u direktnom TV prijenosu na Arena televiziji.

Tekst i foto: Vrijednosnice Osijek