19. travnja 2024.

Osijek Express

Vijesti iz Osijeka – Ili dobre ili loše ;)

Sars-CoV-2 u OBŽ ‘uzeo’ 143 života, 98 samo u studenom!

2 min read
Podatak kojeg donosi Stožer Civilne zaštite Osječko-baranjske županije krajnje je zabrinjavajući i veli da je od početka epidemije koronavirus u našoj županiji umrlo 143-oje ljudi s dijagnozom bolesti Covid-19, ali podatak postaje zastrašujući kada se u obzir uzme da je mjesec studeni 'uzeo' 98 života.

Danas je 24. studenoga! S obzirom na dinamiku umiranja ljudi u Osječko-baranjskoj županiji, a kod kojih je Covid-19 evidentiran uzrokom, kroz još 6 dana možemo izgubiti i 20-30 ljudi. Ne daj Bože! To je matematika, to nije teorija zasnovana na ozbiljnim analizama, već pretpostavka na osnovu trenda, ali se nadamo da do realizacije ovog jednostavnog računa neće doći.

Pa ipak, posljednjih dana u Osječko-baranjskoj županiji umire dnevno 5, 6 kao danas ili 7 kao jučer. Podatak kojeg donosi Stožer Civilne zaštite Osječko-baranjske županije krajnje je zabrinjavajući i veli da je od početka epidemije koronavirus u našoj županiji umrlo 143-oje ljudi s dijagnozom bolesti Covid-19, ali podatak postaje zastrašujući kada se u obzir uzme da je mjesec studeni ‘uzeo’ 98 života. To je činjenica! I to treba uvažiti! Biti oprezan! Jer, koronavirus se ne događa drugom!

U zadnja 24 sata u Respiracijskom centru KBC-a Osijek preminulo je šest osoba zaraženih koronavirusom; tri muške osobe (iz Belišća rođen 1954. godine, iz Valpova rođen 1939. godine i iz Bizovca rođen 1963. godine) i tri ženske osobe iz Osijeka (rođene 1939., 1937. i 1950. godine) – kaže se u današnjem priopćenju Stožera CZ OBŽ.

Uzmemo li obzir mogućnost nastavka trenda, a u preostalih 6 dana studenoga, obistini li se jednostavna računica od 5 mogućih slučajeva smrti dnevno, do kraja mjeseca bit će ih i 128, ukupno iznad 170. No, to je, ponavljamo, samo računica zasnovana na trendu posljednjih dana i ne predstavlja nikakvu teoriju zasnovanu na ozbiljnim analizama.

Foto: OsijekExpress.com (ilustracija, arhiva)

Facebook Comments