Osijek Express

Vijesti iz Osijeka – Ili dobre ili loše ;)

CSKA doveo Osijek na rub ispadanja? Prvih 90 minuta u Sofiji završilo 4-2!

2 min read
Valja reći kako je Bjelica reagirao s tri izmjene u 59. minuti utakmice. Čim pročitate tko je izašao, jasno će Vam biti tko je Osijeku nedostajao... Na klupu su otišli Kleinheisler, Fiolić i Mierez, a ušli u igru Pilj, Bočkaj i Topčagić.

Može li se Osijek oporaviti i prirediti iznenađenje u uzvratu u Gradskom vrtu? Gol u gostima više ne vrijedi, treba im 2 više od Bugara za produžetke i/li penale… Nije to tako nemoguće. Ima klubova koji su baš protiv Osijeka u Europi dostizali takve razlike… Da se ne prisjetimo drugih, dovoljan je Anderlecht i 3-1, 0-2. Osijek je u prvoj utakmici 3. pretkola UEFA Konferencijske lige ‘izvukao deblji kraj’ u Sofiji i tamošnji CSKA ih je umjereno ‘nalupao’ sa 4-2.

Nije dobro ni počelo. Na stadionu Vasilj Levski zaigrala je samo domaća momčad. Uvodne minute sugerirale su njihovu kasniju dominaciju. Poslije 45 minuta susreta ‘bijelo-plavi’ su gubili s 3-1, a do kraja 4-2. I sada im je ostalo 90 minuta uzvrata u Osijeku, a za temeljit zaokret. Mogu li? Vjerojatno da!

Bugari su došli u 30. minuti u vodstvo. Mazikou je prošao po lijevoj strani, a onda vrhunskim udarcem s 12 metara pogodio ‘rašlje’ za 1-0. Svega 8 minuta poslije Bugari su došli do 2-0, a strijelac je bio Carey. Turitsov je centrirao, a Carey zabio glavom. Tri miute poslije smanjio je Škorić na 2-1. Bio je to centaršut Fiolića s desne strane, a Škorić najspretniji za udarac glavom. Pa ipak, dvije minute poslije ‘hladan tuš’. Yomov je asistent, a Caicedo strijelac glavom s ruba peterca. Taj asistent se prometnuo u strijelca u 74. minuti. Caicedo ga je poslužio, a on poentirao. Trenutak koji može presuditi kumulativ dogodio se u sudačkoj nadoknadi, u 93. minuti. Miloš je ubacio s desne strane, vratar Bugara Bussatto loše procijenio let lopte, što je iskoristio Topčagić i glavom zabio za konačnih 4-2.

Valja reći kako je Bjelica reagirao s tri izmjene u 59. minuti utakmice. Čim pročitate tko je izašao, jasno će Vam biti tko je Osijeku nedostajao… Na klupu su otišli Kleinheisler, Fiolić i Mierez, a ušli u igru Pilj, Bočkaj i Topčagić.