18. lipnja 2024.

Osijek Express

Vijesti iz Osijeka – Ili dobre ili loše ;)

Evo zašto večeras treba doći na Trg! ‘Teaser’! Kada je grad spavao, zasjala je raskoš!

2 min read
Figurativno rečeno 'struju će spojiti' u 18 sati večeras premijer Vlade RH Andrej Plenković, s njim gradonačelnik Osijeka Ivan Radić, a sve ostalo pripada nama, svima, Osječankama i Osječanima, svima koji navrate u naš grad, svakom gostu, namjerniku, dobronamjerniku...

U pola 2 u noći rade još samo policija i novinari! I 4 mladića koja su vrijedno razvlačila kablove, spajala i isprobavala čaroliju ‘kaleidoskopa’ povijesti Osijeka. Nije teško bilo postati ‘frend’ s par prolaznika, da ti jave vrijeme dovršetka sklapanja i prve probe, jer – skupa smo zebli do nekog doba. A kažu da se najčvršća prijateljstva sklapaju u ratu i zatvoru 🙂 I na noćnoj studeni, dodali bi 🙂 A autor Vam je i stariji čovjek, ustaje se po noći 🙂

Oko 1.30 noćas, 2. prosinca, ‘anno domini’ 21., na 235. rođendan Osijeka, na Dan Grada Osijeka, u noćnoj probi, dok je snivao voljeni grad, isproban je ‘kaleidoskop’ koji će zasjati večeras u 18 sati. I dajemo Vam samo jednu, ali samo jednu malu fotografiju spektakla koji Vas večeras čeka. Jer, ovo je razlog zbog kojeg treba i valja biti večeras na Trgu Ante Starčevića, zbog čega valja i treba biti dijelom trenutka početka Adventiranja, a kada se upali sva rasvjeta u najljepšem gradu na svijetu – u Osijeku!

Figurativno rečeno ‘struju će spojiti’ u 18 sati večeras premijer Vlade RH Andrej Plenković, s njim gradonačelnik Osijeka Ivan Radić, a sve ostalo pripada nama, svima, Osječankama i Osječanima, svima koji navrate u naš grad, svakom gostu, namjerniku, dobronamjerniku…

A što će se to prikazivati na fasadama Trga Ante Starčevića? Do 27.11. ste mogli poslati fotografiju Kulturnom centru u Osijeku, a koja, ako je odabrana, bit će večeras dio spektakularne instalacije. Bit će to trenuci svakodnevnog života grada zabilježeni foto objektivom njegovih stanovnika, oživjet će brojna lijepa sjećanja i povezati se različite generacije,. Zamislite lica i zgrade našeg grada, ljudi…, koji su koračali i koračaju istim asfaltom, istim pločnicima kao i Vi… Bit će to istinski spektakl za 235. rođendan Osijeka i početak najboljeg Adventa do sada!

Foto: OsijekExpress.com

Facebook Comments