25. ožujka 2025.

Osijek Express

Vijesti iz Osijeka – Ili dobre ili loše ;)

Koliko kolekcionari nude za stare mobitele? Za 3310, 8810, E90, T10…? Gdjegod stotine i tisuće…

Imate li stare mobitele, ne bacajte ih, jer pojedini su poželjni kolekcionarima i vrijede stotine ili tisuće eura, piše o tome, donoseći popis pojedinih, Novi list.

Svojedobno ih se otkupljivalo ‘na veliko’ u Hrvatskoj, a sada…? Sada navodno vrijede! Imate li stare mobitele, ne bacajte ih, jer pojedini su poželjni kolekcionarima i vrijede stotine ili tisuće eura, piše o tome, donoseći popis pojedinih, Novi list.

Nokia 3310 – Izdržljiv i jeftin model s baterijom koja je trajala i trajala i trajala… Kako ih ima dosta, s obzirom na raniju popularnost, vrijede od 20 do 40 eura, ali uz svu opremu i do 130 eura.

Nokia 8810 iz 1998. – Ovaj model se može kolekcionarima prodati za 100 i više eura. Sa svom opremom i kutijom, gdjegod i za 700 eura.

Nokia E90 komunikator – Vrijedi barem 100 eura, a model 9000 ide i do nekoliko stotina eura.

Ericsson T10 – DualBand mobitel, u dobrom stanju i ispravan, može koštati čak 2.000 eura.

Apple iPhone 2G – Prvi iPhone u povijesti vrijedi od 1.000 eura naviše, pogotovo ako je još u funkciji.

Motorola StarTAC iz 1996. – Danas cijena prelazi 100 eura.

Motorola Razr V3 – Može vrijediti i 50-ak eura. A ona s potpisom D&G i više od 150 eura.

Motorola DynaTAC 8000x iz 1994. – Prvi mobilni telefon ikada stoji i do 1500 eura.

Foto: Pixabay (ilustracija)