Umro 15-godišnjak u KBC-u Osijek: Izgubio bitku za život nakon ozljeda u prometnoj nesreći…
– Danas je Operativno komunikacijski centar Policijske uprave brodsko-posavske obaviješten iz Kliničkog bolničkog centra Osijek da je jučer u navedenoj bolnici u poslijepodnevnim satima preminuo 15-godišnjak – javlja policija i nastavlja…
– Navedeni 15-godišnji državljanin Republike Francuske, je teško ozlijeđen u prometnoj nesreći koja se dogodila dana 24. srpnja, oko 22.55 sati.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
Podsjećamo, u toj prometnoj nesreći poginule su dvije osobe, tri bile teško ozlijeđene, od kojih je jedna bila i preminuli 15-godišnjak.
Priopćenje 25. srpnja je glasilo…
U Operativno komunikacijskom centru Policijske uprave brodsko-posavske, noćas, u 23,32 sati, zaprimljena je dojava o prometnoj nesreći u kojoj su dvije osobe smrtno stradale, dok su tri osobe ozlijeđene.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
U zajedničkoj suradnji policijskih službenika i Općinskog državnog odvjetništva na mjestu događaja prometne nesreće obavljen je očevid. Utvrđeno je da je do prometne nesreće došlo, oko 22.55 sati, na južnoj kolničkoj traci autoceste A3, u blizini Nove Gradiške. Osobnim automobilom francuskih nacionalnih registracijskih oznaka, upravljao je 40-godišnjak (državljanin Republike Turske), koji prilikom vožnje nije držao dovoljan razmak kada se kreće iza drugog vozila, te je došlo do udara prednjeg dijela osobnog automobila u stražnji dio poluprikolice teretnog automobila (austrijskih nacionalnih registracijskih oznaka), kojim je upravljao 62-godišnjak (državljanin Republike Turske).
U ovoj prometnoj nesreći smrtno su stradale dvije putnice (43-godišnja državljanka Republike Turske i 19-godišnja državljanka Republike Francuske) iz osobnog automobila, dok su još dvoje putnika (18-godišnjakinja i 15-godišnjak, oboje državljani Republike Francuske) iz istog automobila teško ozlijeđeni, te nakon pružene liječničke pomoći iz bolnice u Novoj Gradiški prevezeni na daljnje liječenje u KBC Osijek. Ozlijeđeni vozač osobnog automobila je zadržan na liječenju u bolnici u Novoj Gradiški.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
Osim policijskih službenika koji su na mjestu događaja osiguravali protočnost prometa prometnim i zaustavnim trakom južne kolničke trake, bili su angažirani pripadnici HMP i pripadnici Javne vatrogasne postrojbe Nova Gradiška, koji su pomogli prilikom izvlačenja ozlijeđenih i smrtno stradalih osoba iz automobila, kao i druge službe koje su obavljale poslove u nadležnosti svoga rada.
Policijski službenici nastavljaju daljnji rad te će po dovršetku liječenja protiv 40-godišnjeg vozača osobnog automobila dostaviti kaznenu prijavu Općinskom državnom odvjetništvu u Slavonskom Brodu zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela izazivanja prometne nesreće u cestovnom prometu.
Foto: PU BPŽ (screenshot)

