18. lipnja 2024.

Osijek Express

Vijesti iz Osijeka – Ili dobre ili loše ;)

NK Osijek objavio statistiku: Nejašmić odigrao sve utakmice, Mierez igrao najviše minuta…

1 min read
A nakon prve dvojice po minutaži, slijede Marko Malenica s 3.060 odigranih minuta u 34 službena dvoboja, Andre Duarte s 32 utakmice i 2.689 minuta, a na 5. mjestu je Petar Pušić s 39 susreta i 2.633 minute.

NK Osijek je po zaključenju sezone i osvojenog 4. mjesta u Prvoj HNL objavio statistiku na svojim službenim mrežnim stranicama. Kažu kako je sve utakmice odigrao jedino Nejašmić, ali da Mierez ima najviše minuta provedenih na terenu. Nejamšmić je, pišu, odigrao sve utakmice, Mierez 41 utakmicu, ali Nejašmić ima 3.312 minuta na travnjaku, a Argentinac 3.576. Naravno, Mierez je vodeći po puno važnijoj osnovi, postignutih golova, gdje je ionako postao prvi strijelac lige. Ima 21 gol i 7 asistencija.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

NK Osijek je odigrao 43 utakmice, 36 u SuperSport HNL, 4 nastupa u kvalifikacijama Konferencijske lige i 3 ogleda u nacionalnom Kupu. Imaju u sva tri natjecanje 21 pobjedu, 9 remija i 13 poraza, a gol razlika je 74-53. Igralo je u tim utakmicama 35 igrača za Osijek.

Nadalje, učinak od 9 pogodaka i 7 asistencija imao je Lovrić, a i Caktaš je u prvoj polusezoni, prije odlaska u Tursku, također 9 puta pogađao gol. Mladi Matković je postigao 5 golova.

I konačno, u sezoni je NK Osijek imao 2 crvena kartona, Bralića i Duartea. Najčešće su žute kartone dobivali Lovrić i Pušić, po 8. Inače, Mierez i tu ‘dobro stoji’, sa 6.