9. lipnja 2026.

Osijek Express

Vijesti iz Osijeka – Ili dobre ili loše ;)

Javio se za kupovinu dionica naftne tvrtke preko društvene mreže pa ostao prevaren!

Iz PU vukovarsko-srijemske i dalje upozoravaju na lažne SMS poruke u kojima se prevaranti pretvaraju da su sin, kći ili druga bliska osoba te traže uplatu novca.

Foto: OsijekExpress.com (arhiva, ilustracija)

Unatoč mnogim upozorenjima, prevaranti i dalje uspijevaju nasamariti građane. Policijskoj postaji Vinkovci u petak, 25. listopada, prijavljene su dvije prijevare. U rujnu ove godine 58-godišnjakinja je uplatila nekoliko tisuća eura nepoznatom počinitelju koji se predstavio kao njezin sin te naveo da mu je mobitel oštećen pa se javlja porukom s drugog broja te traži žurnu uplatu novca, javlja PU vukovarsko-srijemska.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA


U drugom se pak slučaju 54-godišnjak putem društvene mreže javio na oglas za kupovinu dionica naftne tvrtke. Nepoznatom počinitelju koji se predstavio kao broker poslao je svoje osobne podatke te podatke bankovne kartice. Uplatio mu je i nekoliko stotina eura početnog uloga. Nakon toga je posumnjao da je prevaren.

Policijski službenici provode kriminalistička istraživanja u cilju pronalaska počinitelja, protiv kojih slijedi kaznena prijava za kazneno djelo Prijevara.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA


Iz PU vukovarsko-srijemske i dalje upozoravaju na lažne SMS poruke u kojima se prevaranti pretvaraju da su sin, kći ili druga bliska osoba te traže uplatu novca. Također, ističu da je potrebno biti sumnjičav u ponude za investiranje u dionice, kriptovalute i drugo, a koje obećavaju veliku dobit.

Foto: Osijek Express (arhiva, ilustracija)