Suzana Lepan Štefančić predstavlja knjigu i u Osijeku! Časni suče, znamo se…
Knjiga Časni suče, znamo se, knjiga o procesu Zdravku Mamiću, iz pera osječke bivše novinarke i autorice Suzane Lepan Štefančić, nakon Zagreba bit će predstavljena i u Osijeku petak (19. rujna) s početkom u 19 sati u pivnici Runda, preko puta suda. O knjizi će govoriti Mladen Miletić, urednik knjige, Saša Drinić, novinar i svakako – Suzana Lepan Štefančić.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
“Časni suče, znamo se”! Reći ‘dugogodišnja novinarka’ je točno, ali ne i odveć društveno korektno. Jer, bivša novinarka Večernjeg lista Suzana Lepan Štefančić tek je u novom profesionalnom zaletu i neviđenoj formi, ‘cvjetu nove mladosti’. Osim što se prihvatila novih izazova u realnom sektoru, napisala je i ukoričila jedno od najvećih i publici najzanimljivijih suđenja u Osijeku, ono Zdravku Mamiću. Nije Osijek u sudskoj klupi imao ništa veće od nacionalne nogometne ikone tog kalibra, a Suzana Lepan Štefančić je odsjedila i odslušala svaku raspravu, zapisala svaki detalj. A, što god mislile muške kolege, nema među nama niti jednog koji je sposoban to filigranskije zabilježiti i rastumačiti do jedne ovakve kolegice. A što se popularnosti suđenja tiče, da se ne lažemo, koliko god javnost ‘sudila prije suda’, koliko god ‘častila’ osumnjičenika i okrivljenika psovkama i uvredama, malo je onih koji se s Mamićem pri kakvom susretu nisu zagrlili za fotografiju. Vaš autor je, napokon, prije jedne studene i mrzle utakmice Osijeka i Dinama, još u Gradskom vrtu, baš oblačio ispod hlača duge gaće u stražnoj prostoriji ‘press salona’ kada je i Mamić stigao s jednim takvima pod miškom. U takvim trenucima i tvoje gaće postanu bolje. Dakle, Suzana Lepan Štefančić je od ‘suđenja stoljeća’ u Osijeku, od kojeg je možda samo veće bilo ono Jovi Stanisavljeviću Čarugi, bez da uspoređujemo okrivljenike, već samo popularnost u narodu, napravila književno djelo, prozno čudo sudskih klupa – ‘Mamićijadu i Osudeju’.
U knjizi su tako oba procesa, iskazi poznatih nogometaša, Dinamovih dužnosnika, (ne)sječanje, obrana, teze, osobni dojam i doživljaj suđenja autorice, najvažniji događaji, naposljetku i anegdote.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
A naša junakinja, autorica, Osječanka Suzana Lepan Štefančić, rođena je 1982. godine, dva desetljeća radila je kao novinarka, prošla redakcije i Jutarnjeg i Večernjeg lista, izvještavala o nizu društvenih i pravosudnih događaja…, naposljetku napisala – “Časni suče, znamo se”. Izvjesna je to ‘mašna sa celofanom’ na njezinu novinarsku karijeru.
Foto: Facebook, Suzana Lepan Štefančić (screenshot)

