Josip Miletić novi predsjednik Gospodarsko-socijalnog vijeća
Konstituirajuća sjednica Gospodarsko-socijalnog vijeća u Osječko-baranjskoj županiji održana je (24. lipnja 2026. godine) u sjedištu Županije u Osijeku. Za novoga je predsjednika izabran zamjenik županice Josip Miletić, a dopredsjednici su direktor Regionalnog ureda HUP-a u Osijeku Ivan Sarić te predstavnica sindikata Ksenija Bešlić.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
Članovi GSV-a potom su usvojili novi Poslovnik i plan rada za 2026. godinu. Gospodarsko-socijalno vijeće Osječko-baranjske županije i dalje će se baviti temama iz gospodarstva, demografije i zapošljavanja s ciljem unaprjeđenja socioekonomskih uvjeta u zajednici. Kroz socijalni dijalog između predstavnika vlasti, poslodavaca i sindikata nastojat će se pronaći održiva rješenja za ključne razvojne izazove.
Tekst i foto: OBŽ

