Osijekova generacija Nenada Bjelice bila je strah i trepet: Gdje danas igraju igrači koji su lovili naslov!?
NK Osijek je realno najjači bio u sezoni 20/21 kada je ekipa završila 2. na tablici pod vodstvom Nenada Bjelice što je bilo samo 8 bodova iza Dinama. To jest 8 bodova nije baš ‘samo’, ali je bio to ogroman iskorak i usput rečeno, Nenad je preuzeo Osijek nakon lošeg otvaranja sezone. Od 9 bodova Osijek je skupio samo 1 i realno je postaviti pitanje. Što da je Bjelica vodio klub od samog početka sezone. Bi li baš tih 8 bodova potpuno promijenilo povijest?
Uglavnom, ekipa je tada bila najjača. 23 pobjede u 36 utakmica sa snažnih 77 bodova na kraju sezone. Većina igrača iz te ekipe danas ne igra u Osijeku, život ih je odveo negdje dalje. To jest prodao negdje dalje…
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
Zapitali smo se, gdje su ti igrači, gdje danas igraju oni najbolji iz Osijeka. Za primjer idealne postave uzeli smo onu koja se održala 21.11.2020. kada je Osijek pobijedio Dinamo na Gradskom Vrtu rezultatom 2 – 0. Dan kada je Osijek ozbiljno zastrašio Zagrepčane. Tada se diljem Hrvatske krenulo pričati o potencijalnoj Osijekovoj tituli.
U toj je utakmici započeo na vratima Ivica Ivušić, desni bek bio je Igor Silva, lijevo Mario Jurčević koji je tada bio jedan od novijih igrača u klubu, kao zadnja linija obrane Ante Majstorović i Mile Škorić. Vezni red su vodili Josip Vuković, Marin Pilj i Mihael Žaper, a napadački tandemi su bili Ndockyt, Ramon Mierez i Damjan Bohar.

Foto: Sofascore (screenshot)
Ivica Ivušić otišao je iz Osijeka u 2023. za ‘siću’ od 2 miljiuna. Otišao je u Ciparski Pafos u kojem je igrao dobro, ali ni blizu onako kako kada je bio u HNLu. Iza toga je otišao u Hajduk u kojem trenutno čeka priliku jer se Toni Silić zacementirao kao prvotimac.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
Igor Silva je bez kluba. On je otišao iz Osijeka još za vrijeme Bjelicina mandata u francuski prvoligaški klub Lorient za 2.5 miljiuna. Tamo je igrao ‘toplo hladno’. Zadržao se 5 godina, ali sada od 1. srpnja nema klub.
Mario Jurčević sada igra za FK Partizan. Iz Osijeka je otišao u 2023. na jednogodišnji mandat u Cipar, a onda je godinu dana kasnije otišao u Srbiju. Ako statistika ne laže, trenutno igra dobro.
Ante Majstorović, mašina obrane, otišao je u Kinu za ogroman novac. Osijek je na njemu zaradio 3.3 milijuna eura. Nažalost, on nije odigrao za kineski klub niti jednu službenu utakmicu. Jako se ozlijedio, a onda je raskinuo ugovor s Kinezima. Potom je neko vrijeme bio bez kluba, onda je otišao u Istru, a danas je u Rijeci i igra dobro.
Mile Škorić, kapetan, legenda, prije nekoliko tjedana završio je svoju karijeru. U Osijeku je bio do 2023. kada je otišao u Kinu za 200.000 eura. Nakon Kine je završio u Rijeci u kojoj nije puno igrao, ali je ipak osvojio trofej što dotad nikada nije uspio.
Mihael Žaper, čovjek koji je u upravo ovoj utakmici zabio, otišao je u Hajduk za sitan novac. Transfer je iznosio milijun eura. Nije se naigrao zbog teže ozlijede. Neko je vrijeme provodio na posudbama u klubovima poput Lokomotive i Radomlja, a danas je opet u Hajduku i čeka priliku.
Marin Pilj, također je zabio u ovoj utakmici, on je iz Osijeka otišao u Ljubljanu. Onda u nakratko u Maleziju, a onda je bio bez kluba, pa u Vukovar, opet bez kluba. Danas igra u Valpovu.
Josip Vuković se nije dugo zadržao u Osijeku, došao je 2020., otišao 2021. u Hajduk. Od 2023. igra u turskim klubovima. Bio je u Pendiksporu, Kocaelisporu, a danas igra u Sakaryasporu.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
Ramon Mierez, simbol tadašnjeg Osijeka, došao je kao posudba i zbog njegove odlične igre kupljen je odmah iduće sezone. Nažalost tu iduću sezonu je igrao za zaborav, ali 3. sreća, onda je imao jednu solidnu sezonu iza one grozne. Prodan je za 3 milijuna eura u Al-Jazairu iz Ujedinjenih Arapskih Emirata u kojima se nije dugo zadržao i danas igra u Al-Nasr Dubai. Ne igra baš dobro.
Damjan Bohar, kupljen iz Lubina, vratio se u Lubin. Igrao je dobro u prvom mandatu u Lubinu i igrao je dobro u Osijeku, ali onda kada se vratio to nije bilo ni blizu slično onome starome. Potom je otišao u Sloveniju u Koper, a danas je bez kluba.
Ndockyt je iz Osijeka otišao u 2022. u Goricu. U Gorici je igrao lijepo, a onda je u 2025. završio u Rijeci u kojoj je također igrao vrlo solidno, no danas je u AS Far Rabatu. Još čeka debi, to jest da prvenstvo počne.
Bilo je i odličnih igrača koji tu utakmicu nisu započeli, tako da ćemo ih ovdje navesti jer su vrijedni spomena…
Petar Bočkaj je na kraju otišao iz Osijeka tako što je otišao u direktnog konkurenta za naslov, otišao je u Dinamo tada kada je bio najpotrebniji. Ljudi u Osijeku su podijeljenih mišljena po pitanju ovoga, ali radi razumijevanja, Bočkaj je rođeni Zagrepčanin, on je to silno htio. Otišao je u Dinamo za 2.7 milijuna eura. Nije se snašao, bio je na posudbi u Pafosu, a onda je završio u Varaždinu kao slobodni igrač. Danas grije klupu.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
László Kleinheisler, teško mu je izgovoriti ime, ali svi su ga voljeli, odličan je šut imao, a otišao je u Panathinaikos u 500-000 eura. U međuvremenu je zamijenio mnogo klubova, a čak je bio i u Hajduku no danas je bez kluba.
Kristijan Lovrić, njega su navijači dočekali kao da je Messi stigao u klub. Ima puno raznih priča o tome zašto nije uspio i zašto je sve krenulo nizbrdo, ali evo danas je u Rudešu… U Osijek je stigao iz Gorice za 2.3 milijuna eura, a po transfermarktu je u jednom trenutku vrijedio čak 7 milijuna.
Odlični igrači su na ovoj listi, puno njih danas nažalost bez boljih klubova, a kakve su kvalitete stvarno je bilo moguće da se ostvare.
Foto: NK Osijek (screenshot)

