Sri. lip 23rd, 2021

Osijek Express

Vijesti iz Osijeka – Ili dobre ili loše ;)

Osijek Vs. Dinamo: Ostalo 1-1 u Gradskom vrtu! Osijek bio bliže trijumfu! Utrka se nastavlja!

2 min read
Osijek je 'stinuo' prema kraju utakmice, bio dojmovno značajno bliže pobjedi, no poslije 90 minuta susreta u Gradskom vrtu finale borbe za naslov se nije pomjerilo.

Igrala se u Gradskom vrtu 64. minuta utakmice 30. kola Prve HNL, susreta Osijeka i Dinama, a kada je Osijek, tražeći načina smanjiti bodovnu razliku protiv Dinama u borbi za naslov prvaka Hrvatske, anulirao ranije Dinamovo vodstvo iz 5. minute. Kleinheisler je povukao sredinom terena, malo lijevo, ubacio, a Erceg prizemnom loptom glavom matirao golmana Dinama za 1-1. Žaleći već u tom trenutku za 54. minutom kada je Mierez pogodio golmana Dinama, a na ubačaj Silve, Osijek je ‘stinuo’ prema kraju utakmice, bio dojmovno značajno bliže pobjedi, no poslije 90 minuta susreta u Gradskom vrtu finale borbe za naslov se nije pomjerilo. Ostalo je 1-1 i u posljednjih 6 utakmica Osijek i Dinamo ulaze s istih pozicija. A do tada, do izjednačenja…? Škorić nije uspio ‘počistiti’ Majerov udarac u 5. minuti. Ivanušec je ubacio, Ademi skokom ‘produžio’ ubačaj prema petercu, Oršiću i Majeru, gdje je potonji uspio usmjeriti susret u Gradskom vrtu, dovodeći ‘modre’ u vodstvo. Bilo je to ‘jeftinih’ 0-1 za Dinamo. Još ‘jeftinije’ mogli su imati i 0-2, a kada je sudac ‘svirao’ 11-erac, prekršaj Škorića, no VAR nas je spasio sugerirajući Zebecu točno stanje stvari, a da je Škorić prvo dirao loptu, a ne Majera. Igrala se tada 14. minuta. Nakon te situacije Osijek je bitnije ubrzao igru, učinio se dominantnijim, no veći dio prvog poluvremena Osječanima se napad ‘slamao’ na oko 30 metara od gola Dinama, makar je uopćeno izgledao domaćin bolje, s više lopte u nogama. Žal će Osječanima ostati i za dvije situacije u prvom dijelu, dvije ozbiljnije šanse, a gdje je u 34. minuti osječki ‘stroj’ bio najbliži izjednačenju, no redom su promašili Kleinheisler, a potom i Bočkaj ‘odbijanac’. U svakom slučaju, Osijek je do kraja susreta bio bliži pobjedi.