Covid-19 u OBŽ: Umrlo 7 osoba u zadnja 24 sata! Broj novozaraženih veći no jučer!
Osječko-baranjska županija danas ima uistinu Covid-19 ‘crni dan’. Preminulo je 7 osoba u zadnja 24 sata (s područja gradova Beli Manastir, Donji Miholjac i Osijek te općina Kneževi Vinogradi, Koška, Satnica Đakovačka i Šodolovci, u dobi od 48, 56, 58, 61, 72, 77 i 80 godina).
Istovremeno je u bolnicama 136 osoba (100 u KBC Osijek, 36 u OŽB Našice) od kojih su 23 u Respiracijskom centru.
U zadnja 24 sata prestignut je i jučerašnji broj novozaraženih. Iz 890 obrađenih uzorka, a srijedom se testiraju i djelatnici bolnica i socijale, u pravilu zdravi, a imamo 315 novih pozitivnih nalaza (Osijek 161, Đakovo 46, Našice 20, Čepin 20, Valpovo 13, Erdut 6, Bilje, Bizovac, Semeljci i Vladislavci po 5, Beli Manastir i Belišće po 4, Čeminac i Donji Miholjac po 3, Ernestinovo i Gorjani po 2, Antunovac, Darda, Drenje, Đurđenovac, Kneževi Vinogradi, Marijanci, Petlovac, Petrijevci, Podgorač, Satnica Đakovačka i Viškovci po 1).
U samoizolaciji su 782 osobe u OBŽ.
Foto: Pixabay (ilustracija)

