Pazite dobro! Imamo ulaznice za HNK za Udovice za 18. i 19. ožujka! I dijelimo…
‘Obrazac ponašanja’ je standardan, odnosno naša ‘pravila igre’. Ovu vijest, odnosno njezinu podjelu na Facebooku potrebno je podijeliti i u komentar naše objave na Facebooku upisati i ‘tagirati’ osobu s kojom želite ići u osječki HNK. Kako dijelimo ulaznice za petak i subotu, za 18. i 19. ožujka, u komentarima naše objave u ptak oko 15 sati naći ćete imena dobitnika ulaznica za Udovice.
Naime, OsijekExpress.com i HNK u Osijeku vode vas na ovu predstavu, na Udovice, 18. i 19. ožujka. U petak je to u 18, a u subotu u 19 sati. Za svaku od predstava dijelimo 2×2 ulaznice. Dakle, dvije osobe će moći povesti svoju pratnju prvog i dvije osobe drugog dana. Sva 4 kompleta ulaznica izvući ćemo u petak u 15 sati i objaviti u komentaru na Facebooku, a dobitnici se moraju samo javiti na blagajnu s identifikacijskim dokumentom, pola sata prije predstave.
A što ćete i koga gledati? Mateu Grabić Ćaćić u ulozi prve, Ivanu Soldo Čabraju u ulozi druge i Ivanu Gudelj Tepiju u lozi treće udovice. Antonio Jakupčević i Aljoša Čepl su prvi i drugi gospodin, a konobar Miroslav Čabraja.
Smrt je kod Mrożeka zavodnica, primamljiva žena, femme fatale – uništava muškarce koji za njom žude, tipična vamp-žena koja osvaja muškarce svojom demonskom ljepotom kako bi ih uništila – crna udovica (bogomoljka). Od groznog i smrdljivog kostura, kako se predstavlja ženama dolazi do demonske ljepote pred muškarcima – ulomak je knjige Dariusza Piotra Klimczaka Tango smrti: Krajnje teme Sławomira Mrożeka. Ali, za kojeg ne dajte da Vas izvučen iz konteksta prevari, jer riječ o predstavi osječkog HNK-a koja će Vas istinski dobro zabaviti.
I evo još jedan ‘hint’ za odlazak u kazalište…
– Udovice su napisane nakon pet godina pauze u mojoj dramaturškoj djelatnosti. (…) pred kraj 1989. našao sam se u Meksiku. Zajedno sa svojom ženom, Susanom Osorio, nastanio sam se na gorskom ranču zvanom La Epifania. (…) Nakon godine dana renovacije i gradnje ranča preživio sam tešku i opasnu operaciju, nešto iz područja kardiologije te je oporavak trajao još jednu godinu. Po oporavku, između siječnja i travnja 1992. napisao sam Udovice – zapisao je autor knjige Sławomir Mrożek.
Foto: HNK Osijek, Kristijan Cimer (objavljujemo uz dozvolu autora)

