4. ožujka 2024.

Osijek Express

Vijesti iz Osijeka – Ili dobre ili loše ;)

Kristijan Šimičić: Nakon 12 godina i 16.000 educiranih, otvaramo privatnu srednju školu!

2 min read
Po srijedi je više od 770 'kvadrata' namijenjenih edukaciji, obrazovanju, otvorena će biti i privatna srednja škola.

U Osijeku je jučer, u Stepinčevoj ulici, Kristijan Šimičić, vlasnik EDukOS-a, održao je konferenciju za medije povodom otvorenja dvije poslovne zgrade u centru, čija će namjena biti obrazovanje i educiranje mladih i odraslih. Po srijedi je više od 770 ‘kvadrata’ namijenjenih edukaciji, obrazovanju, otvorena će biti i privatna srednja škola.

– 12 godina educiramo mlade iz Slavonije i Baranje na jednoj visokoj razini, a sada je došlo vrijeme za jedan  hrabri i potpuno novi iskorak. Danas započinjemo jednu novu dimenziju obrazovanja. Odlučili smo uložiti 5 milijuna kuna u kupnju, adaptaciju i opremanje dvije poslovne zgrade  na 4 etaže u samom centru Osijeka koje postaju centar znanja na više od 700 m2 korisne površine te dodatnih 700 m2 koje ćemo urediti u narednim godinama. Nakon 12 godina uspješnog educiranja 16.000 mladih ljudi u ovim novim prostorima s našim najboljim profesorima otvaramo privatnu srednju školu kojoj će glavni cilj biti visoka kvaliteta odgoja i obrazovanja mladih ljudi i njihova priprema za život – kazao je Šimičić i nastavio…

– Vjerujemo da se kvaliteta javnog obrazovanja može podići samo uz kvalitetne paralelne sustave koji će ponuditi najbolje i motivirane profesore  i koji će osigurati visoku kvalitetu srednjoškolskog  obrazovanja za sve koji to žele. Vjerujem da su ovakvi privatno financirani i pokrenuti projekti od velikog značaja kako za naš Grad Osijek, tako i za dobrobit obrazovnog sustava Osječko-baranjske županije. Ovaj projekt će stvoriti na desetke novih radnih mjesta, a naše učenike osposobiti da budu spremniji za sve izazove koje život nosi nakon srednje škole – zaključio je.

– Prije 12 godina su iz studentskih klupa pokrenuli svoj edukacijski projekt i krenuli pomagati studentima da završe fakultete. Danas njihov tim čini gotovo 70 ljudi. U 12 godina educirali su više od 11.000 studenata i 5.000 srednjoškolaca. Njihov  je tim sastavljen od učitelja, profesora, projekt menadžera, magistara ekonomije, kemije, biologije, matematike, fizike, građevine, elektrotehnike, poljoprivrede, prehrambene tehnologije, hrvatskog, engleskog, talijanskog, njemačkog jezika i psihologije – stoji u priopćenju EDukOS-a.

Antun Vidić, voditelj nastavnog sektora dodao je kako tim EDukOS-a čine ljudi koji posao žive kao svoj poziv, da je njihova strast ono nešto što čini ovu priču posebnom.

Foto: Tomislav Šilovinac, za EDukOS (ustupljeno za objavu)