‘Nazovi SB radi uskrsnuća’! Napokon pobjeda! Osijek u Slavenu našao ‘mušteriju’!
Hitchcock je režirao ‘Nazovi M radi umorstva’, a Zekić ‘Nazovi SB radi uskrsnuća’. Pokojni Ćiro je znao reći da kada mu dođe teško, on ode i pogleda stanje na računu. A i Osijek je, čini se, najzad ‘našao mušteriju’! Našao je ‘fašnika za spaljivanje’, za dojmovni popravak polusezone u uvjetima kada šest utakmica nisu znali za pobjedu. Došao im je u goste Slaven Belupo, ona ista koprivnička momčad koju su ‘natrpali’ na otvaranju stadiona i potom si ‘tepali’ da su ‘momčad za velike dosege’. Poslije serije nemoći, pobijedili su ekipu koja je konkurenta za naslov kolo prije ostavila na Rujevici ‘u suzama’. Još će doći i dan kada ćemo u HNL-u reći da ‘svatko svakoga može pobijediti’. No, na stranu s ‘filozofiranjem’, Osijek je u nedjelju na Opusu najzad zaigrao dobar nogomet.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
Složili su se brojni, nađena je Lovriću bolja pozicija, više u sredini. Nije morao s krila u ofenzivne akcije. Jer za to najčešće ‘nije imao goriva’. Tako je do 32. minute ovaj ‘u narodu osporavani’ igrač zabio 2 gola. I to ne makar kakva. Rješenja vam je bolje potražiti na internetskim video servisima nego da vam ih ovdje opisujemo. Bilo je efektno. Ali, ono što je još više činilo razliku, bila je značajno bolja igra Osijeka u odnosu na prethodne utakmice. Kao da se nešto prelomilo preko noći i nominalno moćna ekipa je udružila individualnu snagu u jak kolektiv. A da se vratimo Lovriću zakratko, njegovi kasniji promašaji, loše otpucane lopte, bile su zanemarive nakon što je realizirao potrebno.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
U nastavku je Osijek ‘stisnuo gas’, već u 48. minuti imao i 3-0 golom Omerovića. I to je bio efektan gol, natrčavanje na odbijenu loptu poslije šuta Pušića i snažno zakucavanje. U dobroj vjeri da je veći broj to gledao na TV-u, šteta je što je stadionu ovoj ‘renesansi’ Osijeka na Opusu svjedočilo tek oko 3.900 ljudi.
Ali, kako narod kaže, ‘ne lezi vraže’… U 66. minuti Šakota je ‘polomio’ Duareta i smanjio vodstvo Osijeka, na 3-1, što je bio upozoravajući trenutak za ekipu koja je već znala ispustiti raniju stečevinu. Bilo je ‘trzavica’ još, situacija u kojima navijaču Osijeka ‘srce preskoči otkucaj’, ali je opći dojam da se Slaven kasno uključio, a da je Osijek igrao iznad ranijih partija, dobro. A onda, za veliko finale, Mierez je zabio golčinu za 4-1, dribla je i šutao, nije bilo igre glavom, ali je glavom. Bravo.
Foto: Ian Srčnik, OsijekExpress.com




































