Osječki ‘Učiteljski faks’ pokreće još jedan studij ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja…

Osječki Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti pokreće studij ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja i u Požegi, doznaje i piše Srednja.hr, dodajući kako je taj studij među dvadesetak najpoželjnijih u cijeloj zemlji. Osječko Sveučilište će ga provoditi i u prostorima požeškog Fakulteta turizma i ruralnog razvoja.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
Portal Srednja.hr dodaje kako u zemlji nedostaje odgojitelja, čak i više tisuća, ali da ovakvi studiji sada niču ‘kao gljive poslije kiše’.
Dekanica FOOZOS-a Emina Berbić-Kolar govori za portal kako ishođenje dopusnice nije bilo jednostavno… – Doslovno pola minute prije roka upisali smo studij u upisnik. To nije bilo ni ‘pet do dvanaest’, nego doslovno ‘pola minute do dvanaest’. Zahvaljujući predanom radu svih uključenih, studij je sada službeno odobren i kreće u akademskoj godini 2025./2026. – rekla je za Srednja.hr Berbić-Kolar, kazavši i kako je motiv bila velika potreba za odgojiteljima u Slavoniji.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
Tamošnja gradska uprava priopćila je kako je od 50 mjesta na studiju 35 namijenjeno onima koji dolaze izravno iz srednjih škola, a 15 mjesta za one koji su maturirali prije 2010. godine.
Foto: Pixabay (ilustracija)