18. travnja 2026.

Osijek Express

Vijesti iz Osijeka – Ili dobre ili loše ;)

Prvo prometna, potom bijeg s mjesta, bijeg policiji… Uz sredstva prisile uhićen, pijan, nikada položio…

Vozač je uz upotrebu sredstava prisile priveden u prostorije policije, gdje mu je određeno smještanje u posebnu prostoriju do otrježnjenja.

Foto: Pixabay (ilustracija, obrada OsExp)

– Tridesetdevetogodišnjak je 05. siječnja oko 20.55 sati upravljao svojim osobnim automobilom državnom cestom broj 7 između Kuševca i Širokog Polja. Kako se nije kretao sredinom obilježene prometne trake u jednom je trenutku lijevim kotačima prešao na suprotnu prometnu traku u kojoj je bočnim lijevim dijelom vozila udario u lijevi bočni dio osobnog automobila koji se kretao iz suprotnog smjera. Vozač se nakon prometne nesreće udaljio s mjesta događaja, a da nije s drugim sudionikom razmijenio podatke o sebi i vozilu – javlja jutros osječka policija i niže dalje…

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA


– Uz sve nabrojano, 39-godišnji vozač potom nije postupio po znakovima policijskih službenika koji su davani iz vozila, a radi se o svjetlosnim i zvučnim signalima te svjetlećoj stop palici.

– Obavljenim očevidom je utvrđeno da je ova vozač sudjelovao u prometu a da nikada nije položio vozački ispit te da ima 1,77 promila alkohola u krvi.

– Vozač je uz upotrebu sredstava prisile priveden u prostorije policije, gdje mu je određeno smještanje u posebnu prostoriju do otrježnjenja.

– U prometnoj nesreći srećom nije bilo ozlijeđenih osoba, a vozača čeka ”paprena” kazna za sve prekršaje koje je počinio.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA


– Naime, zbog izazivanja prometne nesreće slijedi mu Obavijest o počinjenom prekršaju s kaznom od 160 eura. Zbog vožnje pod utjecajem alkohola slijedi mu prekršajni nalog s kaznom od 1.320 eura, zaštitnom mjerom zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije na tri mjeseca i šest negativnih prekršajnih bodova. Zbog upravljanja vozilom prije stjecanja prava na upravljanje 39-godišnjem vozaču slijedi prekršajni nalog s kaznom od 1.320 eura, zaštitnom mjerom zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije na tri mjeseca i šest negativnih prekršajnih bodova. Zbog bijega s mjesta događaja slijedi mu prekršajni nalog s kaznom od 390 eura, zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije na u trajanju od 6 mjeseci i 3 negativa prekršajna bodova, a ne zbog nepostupanja po znaku policijskih službenika novih 390 eura.

Foto: Pixabay (ilustracija, obrada OsExp)