2. kolovoza 2026.

Osijek Express

Vijesti iz Osijeka – Ili dobre ili loše ;)

Požar u šumi u Ivankovu izazvan ljudskom radnjom!? Policija nastavlja istragu!

Nakon očevida, obavljenim u suradnji s inspektorom zaštite od požara te dosadašnjim prikupljenim informacijama, utvrđena je sumnja da je požar izazvan ljudskom radnjom.

Foto: Facebook, VZ VSŽ (screenshot)

Bio je to požar hrastove i bagremove šume. Prekjučer, 31. srpnja 2026. godine u popodnevnim satima, u blizini Ivankova došlo je do požara koji je obuhvatio dio suhe trave i raslinja te proširio se i na šumsko područje… – Požar su oko 22 sata djelatnici vatrogasnih postrojbi stavili pod nadzor – objavila je policija, dodajući… – Nakon očevida, obavljenim u suradnji s inspektorom zaštite od požara te dosadašnjim prikupljenim informacijama, utvrđena je sumnja da je požar izazvan ljudskom radnjom.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA


– Nastavlja se sa utvrđivanjem svih okolnosti požara, a nadležnom državnom odvjetništvu će biti poslano posebno izvješće. U požaru nije bilo ozlijeđenih osoba te pričinjena je materijalna šteta.

– Na intervenciji je sudjelovalo ukupno 48 vatrogasaca s 7 vatrogasnih vozila za gašenje, 2 autocisterne i 2 kombi vozila iz DVD-a Ivankovo, JVP-a Vinkovci, DVD-a Retkovci, DVD-a Prkovci, DVD-a Vođinci i DVD-a Stari Mikanovci. Požar je zahvatio oko 6 hektara površine, a pod kontrolu je stavljen oko 23:00 sata. Županijski vatrogasni zapovjednik Krešimir Jelić pohvalio je sve vatrogasce na profesionalnosti, požrtvovnosti i izvrsnoj suradnji zahvaljujući kojoj je požar uspješno stavljen pod kontrolu – objavila je i HVZ VSŽ.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA


Foto: Facebook, VZ VSŽ (screenshot)