Akcija ‘protiv dvokotača’: Policija na cestu donosi uređaje za mjerenje razine buke!
Foto: Pixabay (ilustracija, obrada OsExp)
Osječka policija već je pozvala građane Osijeka i okolice na predlaganje mjesta na kojima bi mogli provesti nadzor u razdoblju od 15. do 21. lipnja 2026. godine, pojačani nadzor sudionika u prometu s ciljem utvrđivanja prekršaja upravljanja vozilima pod utjecajem alkohola i droga. A ‘krešendo’ će im biti 19. na 20. lipnja, u vremenu od 7 do 7 sati. Istodobno i druge slavonske policijske uprave najavljuju akcije ovaj tjedan i mjesec, a najzanimljivija najava dolazi iz susjedne Požeško-slavonske županije. Naime…
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
– Temeljem ROADPOL-ovog Plana aktivnosti za 2026. godinu na području država članica, od 1. do 7. lipnja provodit će se pojačani nadzor vozila na dva kotača tzv. „Two Wheelers“. Cilj akcije je povećanje sigurnosti u cestovnom prometu, a posebna pozornost usmjerit će se na vozače mopede i motocikala, vozače bicikala (uključujući i električne bicikle) te vozače osobnih prijevoznih sredstava poput električnih romobila – najavili su, nabrojviši sve o čemu će voditi računa, a gdje se ističe… – U provedbi akcije koristit će se i uređaji za mjerenje razine buke – najavili su.
Foto: Pixabay (ilustracija, obrada OsExp)

