U dvorani Gradski vrt ujutro počinje masovnije cijepljenje u Osijeku! Ovaj tjedan najavljeno 4.070 doza…

Sutra, u četvrtak, 1.4. u dvorani Gradski vrt kreće prvo masovnije cijepljenje protiv koronavirusa u Osječko-baranjskoj županiji. Najavljeno je to prije nekoliko dana, a potvrđeno današniim pozivom na sutrašnju konferenciju za novinstvo koja će se održati upravo ispred dvorane. Znači to i kako je u Osijek i Osječko-baranjsku županiju, zacjelo, stigla veća tranša cjepiva.
Na cijepljenje, razumije se, ide se po pozivu, po redoslijedu. Nije zamišljeno dolaziti i zasukati rukav.
Ranije smo pisali kako u travnju Osječko-baranjska županija očekuje dobiti cjepiva protiv Covida-19 koliko je dobila za svo ovo prethodno vrijeme. Sugerira to brojku od približno 32.000 i više. Dr. Dijanić iz ZZJZ-a OBŽ pojasnio kako OBŽ dobiva iz svake ‘tranše’ 6,7 posto cjepiva s nacionalne razine, što je udio stanovništa OBŽ u nacionalnom zbroju iz ’19. godine. Također, govorilo se o tri moguća punkta masovnijeg cijepljenja u Osijeku i 26 ukupno u OBŽ. U Osijeku bi to, inače, mogli biti Zavod u Drinskoj ulici i Dom zdravlja, a treća lokacija, sada je jasno, dvorana Gradski vrt. I to će se ubuduće odvijati četvrtkom, uz pravovrmene najave, sutra u Osijeku, sljedećeg četvrtka drugdje u OBŽ.
– Dinamika dolazaka cjepiva je srijedom, što znači da bi svaki tjedan četvrtkom imali takve akcije. Prvi četvrtak je to Osijek, a onda sljedeći ostali gradovi županije. I onda tako svaki tjedan – kazao je u ponedjeljak načelnik Stožera CZ OBŽ Ivan Hampovčan.
– Trebalo bi doći 4.070 doza ovaj tjedan, Moderne najvše oko 2.000. AstraZenece bi bilo oko 600 doza, ostalo Pfizer – kazao je u ponedjeljak i epidemiolog Dijanić iz ZZJZ-a OBŽ.
Koliko se ćutra biti ljudi cijepljeno u dvorani i čime, saznati ćemo oko podneva.
Foto: Google Street View (screenshot) & Pixabay (ilustracija)