Zora svanula na 5 stupnjeva, radi grijanje, ali Osijek ovaj tjedan ide do 27 stupnjeva!?

Foto: OsijekExpress.com (arhiva, ilustracija) & Pixabay (ilustracija)
U Osijeku je svanulo jutro s 5,3 stupnja, u Belom Manastiru je bilo i manje, 3,6. Uglavnom, većina ili cijela Slavonija, Baranja i Srijem su se probudili na temperaturi ispod 5 stupnjeva. Napokon, danas je počelo i grijanje onih kućanstava koja su u sastavu mreže HEP Toplinarstva. No, ne spremajte još kratke hlače, jer do petka temperatura opet raste.
Meteogram DHMZ-a, odnosno računalna prognoza koja nije odveć točna, posebno ne na ‘duge staze’, ali vrlo jasno pokazuje smjer i realne mogućnosti, kazuje kako ‘bablje ljeto’ nije reklo ‘zadnju riječ’. Poslije zahlađenja slijedi novo zagrijavanje, a onda oborine i tada bi zaista mogao biti kraj visokim temperaturama, ali ‘otom-potom’. Za sada je jedino važno da bi do petka opet mogli biti na 27 stupnjeva u Osijeku.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
Danas, sutra i prekosutra, dakle do srijede 18. listopada dnevne temperature će se držati oko 14 stupnjeva, u četvrtak otići do 22, a petak je ‘the dan’.
Meteogram DHMZ-a kaže kako će toga dana oko 14 sati biti i 27 stupnjeva u Osijeku, ali uz moguće oborine, čak i grmljavinu. No, pogledajte cijelu tablicu DHMZ-ovog meteograma.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
Foto: OsijekExpress.com (arhiva, ilustracija), Pixabay (ilustracija) & DHMZ (screenshot)
