27. travnja 2025.

Osijek Express

Vijesti iz Osijeka – Ili dobre ili loše ;)

Žestoka kazna liječniku iz istočne Hrvatske! Na ginekološkom pregledu napastovao pacijenticu…

Potom je zatražio da se još povuče prema natrag, da bi na svoje spolovilo stavio prezervativ te ga više puta stavio u njezino. Čim je shvatila, žena je poskočila sa stola, on joj odgovorio da se smiri, da ju je pregledavao s dva prsta, ali je ona vidjela kako povlači svoje hlače.

Jedan je liječnik (64) iz istočne Hrvatske, doznaje i piše Jutarnji list, nepravomoćno osuđen na 4 godine zatvora zbog spolnog odnošaja s pacijenticom bez pristanka, kao i bludnjih radnji nad njom. Ona danas ima 39 godina, a sve se dogodilo kada je 9.10.’21. došla na rutinski pregled u bolnicu.

Kako je svjedočila, piše Jutarnji list, već po ulasku u ordinaciju liječnik je zaključao vrata, nadalje tvrdeći da će joj to umanjiti strah i nedlagodu jednom ju rukom zagrlio, drugom ju dodirivao po grudima i stražnjici. Pošto je legla na ginekološki stol, dodirivao ju je po spolovilu pitajući: “Je li se opustila?”, da bi nastavio pregled ultrazvučnom sondom. Zatražio je potom da se okrene na trbuh i malo podigne stražnjicu. Nastavio je pregled sondom, potom i prstima…

-TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA-

Potom je zatražio da se još povuče prema natrag, da bi na svoje spolovilo stavio prezervativ te ga više puta stavio u njezino. Čim je shvatila, žena je poskočila sa stola, on joj odgovorio da se smiri, da ju je pregledavao s dva prsta, ali je ona vidjela kako povlači svoje hlače.

Najavila je odmah kako će ga prijaviti policiji da bi on potom, stoji u njezinom iskazu, kazao da mu je to hvala za sve što je učinio za nju.

Sve je ispričala dečku, otišli su u policiju, gdje je rekla i kako ju je u dva ranija navrata 22. veljače i 14. lipnja ’21. godine, liječnik također u zaključanoj sobi također dodirivao preko odjeće i onda i prstima prelazio preko spolovila uz ono isto pitanje.

-TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA-

Liječnik se branio odbacivanjem tvrdnji, da se vrata ginekoloških ambulanti zaključavaju zbog privatnosti, tvrdeći da ju nije dirao po grudima i stražnjici… Za UZV pregled je rekao da nije mogao pronaći lijevi jajnik, da je zbog toga zatražio drugi položaj, najavio i pregled prstima, a kada joj je rekao da se pomakne nazad, da se sama nabila na prste… Hlače je povukao kada se ustajao, a iz čega je ona izvela pogrešan zaključak. Odvjetnik liječnika je istaknuo da su vještačenja pokazala da nikakav DNK nigdje nije pronađen.

Foto. Pixabay (ilustracija)