18. lipnja 2024.

Osijek Express

Vijesti iz Osijeka – Ili dobre ili loše ;)

‘Gradski derbi’ će pričekati! Živci, kartoni, isključenja… Šibenik u Osijeku protiv Zrinskog 0-2!

2 min read
Nategnuti živci, kartoni, isključenja, čaše u loži, guranje na travnjaku... Epilog? Zrinski ostaje u nižem rangu. Istopila su se dva boda prednosti.

Nategnuti živci, kartoni, isključenja, čaše u loži, guranje na travnjaku… Epilog? Zrinski ostaje u nižem rangu. Istopila su se dva boda prednosti.

Zrinski Osječko 1664 ima licencu za stadion Gradski vrt. Ali nema i plasman u SuperSport HNL. ‘Komakovih 11’ večeras je u Gradskom vrtu u Osijeku, u posljednjoj utakmici sezone protiv Šibenika, od kojih su ih dijelila samo dva boda za naslov u nižem rangu, ‘izvuklo deblji kraj’ i ne ide u najeltiniji razred hrvatskog nogometa. Momčad iz Jurjevca koja nastupa u Gradskom vrtu, Osijeku je umalo donijela drugog prvoligaša i ‘gradski derbi’ od sljedeće sezone, ali projekt poduzetnika i nogometnog zaljubljenika iz susjednog mjesta, a kojem još ni izbliza nije kraj, stao je u posljednjem kolu i na pragu SuperSport Prve HNL. Šibenik ide onamo. Nadoknadili su pobjedom 2 boda prednosti Zrinskog.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Prvi ‘šok’ za domaće je uslijedio u 34. minuti. Ubacio je netko od šibenskih igrača s desne strane, Korov neoprezno, tvrdi sudac Jović, srušio Cvijanovića, a uslijed čega je pokazano na – penal. Šibenik je udarcem Majića iz penala poveo s 0-1, poluvisoko, udesno.

Naravno, došlo je odmah i do koškanja u loži, poletjele su čaše… Pojavila se u loži i policija. A onda se sve smirilo u par minuta.

A onda, novi ‘šok’. Korov je pao je nakon duela s Cvijanovićem i dobio drugi žuti, crveni karton i Zrinski je od 41. minute bio s igračem manje.

Prštale su šanse na obje strane u nastavku, Zrinski je morao stati visoko u igri, ali krenule su potom i ‘klasične igrarije s valjanjem’ krađom vremena, što je dodatno podizalo tenzije, unosilo nervozu.

Da bi za Zrinski stigao još jedan i konačni ‘šok’ u 77. minuti. Šibenikov džoker s klupe Božić neobranjivo je pogodio suprotne rašlje za 0-2.

U 90. minuti Zrinski je ostao bez još jednog igrača, ali to pred sudačku nadoknadu više skoro da nije ni bilo bitno za domaće, bez obzira na 11 minuta nadoknade. Karton je dobio Stanić. Izgubio je loptu na centru, preoteo loptu Božić, a grač Zrinskog ga povukao za dres.

Treba li spomenuti da je bila u 90.+10 minuti situacija ‘šake i majke’ na terenu!? Jest, ali se smirila brzo…

U samom finišu još su tri crvena kartona uslijedila… Za igrača Šibenika Pavičića, još jednog igrača Zrinskog, a ‘pao’ je karton i za klupu…