Perilica ili spužva, strojno ili ručno pranje posuđa… Stručnjakinja nema dvojbe!
Sve ovo možda ‘ne pije vodu’ kada je riječ o domaćinstvu s jednom ili dvije osobe, jer tko će to napuniti!? A znamo neke koji imaju dvije ‘suđerice’. Iz jedne vade čisto, u drugo ubacuju prljavo…
Ova ‘bitka’ traje već godinama. Čime je bolje prati suđe, spušvicom ručno ili perilicom, ‘suđericom’? Odgovor na ‘vječno pitanje’ za Reader’s Digest dala je stručnjakinja za čišćenje Alicia Sokolowski. Ona nema dvojbi – perilica za suđe, prenosi i piše i Večernji list, navodeći i niz razloga koje spominje Sokolowski, od toga da ‘suđerice’ troše manje vode i energije. Naime, tvrdi kako ‘suđerica’ troši oko 11 do 19 litara vode po pranju, a da perući na ruke možete potrošiti i do 100 litara vode. Naime…
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
– Lako je izgubiti pojam o vremenu, a slavine proizvedene nakon 1994. godine moraju imati protok manji od 8 litara po minuti, što znači da u 12 minuta možete potrošiti oko 100 litara vode – govori Sokolowski, dodajući da tada rastu računi, a da ‘suđerica’ na taj način štedi i do skoro 32.000 litara vode godišnje, što vodi uštedi od oko 3.200 eura, govori ona, za trajanje vijeka ‘suđerice’.
Nadalje, kada je riječ o pranju posuđa na ruke, daje trikove za uštedu vode, kroz dvije posude, jednu za pranje, drugu za ispiranje.
Također, kada je riječ o ‘suđerici’, sugerira se da ne ostavlja mrlje osušene hrane, da dečki znaju ‘zaboraviti’ oprati stražnju stranu tanjura, a da to ‘suđerica’ ne čini.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
– Korištenje perilice oslobađa vas od ponavljajućeg ribanja, ispiranja i sušenja posuđa, štedeći vaše vrijeme – kaže Sokolowski, a dodaje se i da ‘suđerica’ značajno smanjuje broj bakterija, kakvih na spužvici redvotio ima.
I napokon, ona priča o ispiranju suđa prije stavljanja u perilicu… Stručnjaci sada kažu kako to uglavnom nije potrebno činiti.
Foto: Pixabay (ilustracija)