Pet od pet novih vrtića! Dobrodošli u vrijeme ispunjavanja predizbornih obećanja!

Vrtići u Osijeku nisu ‘nicali’ od Feketea na ovamo. Što je bilo izgrađeno, bilo je izgrađeno. Bio je to iz više kuteva problem! Tko nije imao ‘baka servis’, mogao je ‘lajati na mjesec’. Mogao je ili tražiti ‘tetu čuvalicu’, lutati uokolo po privatnim vrtićima, tražiti mjesto za dijete. Ili odustati. U takvim okolnostima je i doseljavanje u Osijek figuriralo kao problem. Jer, što će dvoje mladih poslije studija ostati u Osijeku i zasnovati obitelj ukoliko im nema tko djecu čuvati, ukoliko je jedino rješenje za malo povremenog odmora dovesti punca i punicu u Osijek. A to niti jedan zet baš ne želi. A onda… Ove godine u osječke vrtiće upisano je 3.625 djece. Više je to za 777 u odnosu na ’21. godinu, Vrtići imaju i 157 odgojiteljica više u odnosu na početak mandata aktualnog gradonačelnika Ivana Radića. Čak 62 su nove vrtićke skupine. Bilo je to visoko pozicionirano u programu aktualnog prvog čovjeka grada. Stoga, Osječanke i Osječani – dobro došli u vrijeme ispunjavanja predizbornih obećanja!
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
Jučer je u Osijeku otvoren vrtić na Uskim njivama, peti od pet najavljenih. A rečeno je i kako će se nastaviti s rekonstrukcijom postojećih, dogradnjom, izgradnjom novih. Razumije se, svaki novi vrtić dolazi s maksimalno modernom i od strane struke odobrenom opremom. Ne guraju više ‘klinci’ autiće bez kotača, niti se igraju s lutkama bez oka, najmanje bez pramena kose. – Mi smo u ovom mandatu napravili pet vrtića, dok su u zadnjih 30 godina bila napravljena, nažalost, samo dva. Za nas tu nema stajanja. U tijeku je projektiranje vrtića u Školskoj ulici u centru grada, vrtića u Podravlju i u Retfali. Krećemo uskoro i s energetskom obnovom postojećih vrtića. Govorimo o vrtiću Mačkamama i o vrtiću Krijesnica. Vrijednost energetske obnove je 3,1 milijuna eura i nakon energetske obnove to budu uistinu novi vrtići – rekao je jučer gradonačelnik Osijeka Ivan Radić, a koji je svojedbno jasno artikulirao kako se ‘neće smiriti’ dok god je i jedno dijete pilikom upisa ‘ispod crte’. Od rujna ’21. na ovamo radilo se na rekonstrukciji, proširenjima, otvaralo nove skupine, koristilo ‘čarolije’ za upis većeg broja djece…
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
U ovaj najnoviji vrtić upisano je 119 ‘klinaca’, od kojih 50-ero s Uskih njiva. Stiglo je i 14 odgojiteljica. Prije toga izgrađen je vrtić u Cvjetnom naselju, s 5 skupina, uz 101 dijete. Stiglo je i 10 odgojiteljica. Novi vrtići su tako sagrađeni u mjesnim odborima Cvjetno i Tenja, a vrtići na Vijencu Augusta Cesarca i Sjenjaku, odnosno Latica i Sjenčica potpuno su obnovljeni, dograđeni proširenih kapaciteta. U Tenji je u vrtić krenulo 116 ‘klinceza i klinaca’, uz 12 odgojiteljica. Latica je dogradnjom i obnovom postala novi vrtić. Stiglo je ondje 174-oro djece, 19 odgojiteljica… U Sjenčicu ide sada 198-oro djece.
K svemu tome netko će uočiti da su se vrtići brzo popunili, da je trebalo još. I bit će. Ali, važno je znati i kakav se fenomen dogodio s izgradnjom vrtića… Valja znati da su brojna djeca zatražila upis u osječke vrtiće iz privatnih vrtića, a kada su postali svjesni izgradnje i dogradnje, obnove. Jer, u sve su vrtiće uloženi milijunski iznosi, nabavljena nova oprema, a neki su dobili i nove dvorane. K tome, iza vrtića u Cvjetnom niknulo je cijelo novo naselje, puno mladih obitelji i djece. Odmah se upisalo više od 100 ‘klinaca’, ‘puf’. Dame i gospodo, sve su to indikatori rasta Osijeka i ispunjavanja obećanja.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
Foto: Grad Osijek (arhiva)











–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–















–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–





