Radić na sjednici Vijeća za urbani razvoj: Potvrda je to uloge u donošenju ključnih razvojnih odluka
Gradonačelnik Osijeka Ivan Radić bio je jučer dijelom 1. sjednice Vijeća za urbani razvoj u Karlovcu, a gdje je bio i premijer Hrvatske Andrej Plenković. Kako govori Radić nakon sjednice, potvrda je to važnosti i snažne uloge hrvatskih gradova u donošenju ključnih razvojnih odluka, podsjećajući dijelom na sredstva i projekte koje je Osijek pod njegovim vodstvom ostvario u suranji s državom, povukao novac i realizirao ih.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
– Osijek, kao urbana aglomeracija, ima odgovornost i obvezu biti za stolom gdje se odlučuje o budućnosti naših građana i razvoju hrvatskih gradova. Grad Osijek kroz ITU mehanizam ima na raspolaganju rekordna sredstva kojima podižemo kvalitetu života našim sugrađanima – objavio je Ivan Radić, dodavši…
– Među velikim projektima su rekonstrukcija i obnova Copacabane, nova Gradska knjižnica, rekonstrukcija i obnova Tržnice, izgradnja četiriju novih biciklističkih staza, kao i obnova sportske dvorane i parka Zrinjevac. To su projekti koji mijenjaju lice grada i dodatno učvršćuju poziciju Osijeka kao regionalnog središta istoka Hrvatske – zaključio je gradonačelnik.
–TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA–
Kao što narod u Osijeku već jako dobro zna, spomenuta Copacabana je ono što sada čekamo i što je izvjesno kako će biti otvoreno do kupališne sezone sredinom lipnja.
Foto: Grad Osijek (screenshot)




