16. srpnja 2024.

Osijek Express

Vijesti iz Osijeka – Ili dobre ili loše ;)

Kompletan program Noći kazališta u HNK u Osijeku! Morate doći!

3 min read
U Europsku Noć kazališta ove subote, danas, uključuje se svakako i HNK u Osijeku, s vrlo bogatim programom. Evo ga u cijelosti...
zastor kazalište

U Europsku Noć kazališta ove subote, danas, uključuje se svakako i HNK u Osijeku, s vrlo bogatim programom. Evo ga u cijelosti…

Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku i Plesna mreža Hrvatske predstavljaju
“POD ZVIJEZDOM TERPSIHORE” od 17:00 do 00:00, Zaplešite s nama u “Noći kazališta”.


SVEČANI FOYER

  1. 17:00 Okrugli stol (Plesna mreža hrvatske, projekt razvoj publike, moderatorica Maja
    Đurinović) – „NEKOLIKO VAŽNIH STVARI O PLESNOJ UMJETNOSTI O KOJIMA BI VALJALO
    RAZGOVARATI“ – trajanje max. 80 minuta
  2. 23:00 – 24:00 Kabaret „Noćni ples“
  • A. Pintarić, i K. Križanec – CHEEK TO CHEEK
  • „POTROŠAČKI KOD“ – Grgur Grgić i Dominik Karaula (Mentorica
    Maja Đurinović /AUK)
  • S. Toth – DANCING QUEEN
  • KANON – Irin Šime Rabar, Toni Leaković, Mihael Elijaš, Jura
    Ruža, Matilda Fatur, Andrija Krištof, Ana Cmrečnjak, Marijin
    Kuzmičić, Silvio Švast (Mentorica Maja Đurinović /AUK)
  • Mitja Obed – FLAMENCO
  • Jana Pogrmilović – I COULD HAVE DANCED ALL NIGHT
  • I. Medić i I. Valeri – CHICAGO OPENING
    -Vanja Dušić, Laura Velaco – SALSA
  • S. Toth – WHAT A FEELING
  • Kabaret plesni mozaik (Selma Mehić , Martina Terzić, Nikola

Livančić i svi koji žele sudjelovati)
POZORNICA

  1. 18:00 – plesni film The Rain (Sweden, 2007.)
    Redatelj Pontus Lidberg – trajanje 25 minuta
  2. 18:35 – 20:45 plesna mreža Hrvatske/projekt razvoj publike i osječka plesna scena
    „Grad živi ples – plesne minijature“
  • 18:35 plesni studio Shine (Martina Terzić) „Plug and play“ – trajanje 15
    minuta
  • 18:50 glazbena škola F. Kuhača, Odjel za suvremeni ples ( voditeljice
    Martina Terzić i Nikola Livančić) „Resonance“ – trajanje 30 minuta
  • 19:20 (Selma Mehić AUK /mentorica Maja Đurinović) „Duh plesa nema
    boje“ – trajanje 13 minuta
  • 19:35 ŠPU Fenix , „Mala“ ( bachata) – trajanje 3 minute
  • 19:40 „OBLIVION“ – studenti 1. godine MA studija neverbalnog teatra
    Martina Terzić, Nikolina Odobašić, Bojan Ban i Filip Sever i komorni
    orkestar glazbene škole J. Runjanin iz Vinkovaca pod vodstvom
    prof. Blanka Brlić – trajanje 5 minuta
  • 19:45 Plesni klub Bolero – salsa, bachata, disco fox – trajanje 10 minuta
  • 19:55 ŠPU Feniks – „Tennessee Waltz „ (engleski valcer) – trajanje 3
    minute
  • 20:00 KUD Željezničar, folklor – trajanje 15 minuta
  • 20:15 plesna skupina HNK u Osijeku „Fortuna“ (autor i koreograf Vuk
    Ognjenović) – trajanje 12 minuta
  • 20:30 ŠPU Feniks „Za dobra stara vremena“ (Lindy-hop) – trajanje 3
    minute
  • 20:35 Mađarsko kulturno društvo Népkör – folklor – trajanje 10 minuta
  1. 21:00 „ESC ROOM“ (Plesna mreža Hrvatske/ Zagrebački plesni ansambl ) – trajanje 60 minuta
  2. 22:20 – 23:00 PLESNE RADIONICE
  • 20:20 – 20:40 ŠPU Feniks – SALSA – trajanje 20 minuta
  • 20:40 – 23:00 Plesni klub Bolero – BACHATA – trajanje 20 minuta

ZELENA DVORANA

  1. 21:00 – 22:40 Plesne radionice
  • 21:00 – 21.20 radionica HKUD Željezničar
  • 21:20 – 21.40 Mađarsko kulturno društvo Népkör
  • 21:40 – 22.00 radionica SHINE 1 – Musical jazz theatre
  • 22:00 – 22.20 radionica SHINE 2 – Street dance
  • 22:20 – 22.40 radionica SHINE 2 – Street dance
  • 22:20 – 22.40 radionica SHINE 3 – Dance hall

SOBA ZBORA

  1. 22:00 – 22:20 RADIONICA FLAMENCO Mitja Obed
  2. 22:30 PROGRAM ODISEJA – Filip Sever i Bojan Ban (AUK mentorica Maja Đurinović)

DVORANA 22

  1. 18:00 – 18:30 RADIONICA BALET-klasični balet
  2. 18:30 – 18:35 PROGRAM SOLO ZA DVOJE Laura Kolesarić (KUC Virovitica)
  3. 22:10 – 22:30 RADIONICA SUVREMENOG PLESA (Martina Terzić, Nikoola Livančić)
    ULAZNI FOYER
  4. 18:15 – 18:30 Plesni klub BOLERO
  5. 20:50 KLUPICA – Irin Šime Rabar, Toni Leaković, Mihael Elijaš, Jura Ruža, Matilda Fatur,
    Andrija Krištof, Ana Cmrečnjak, Marijin Kuzmičić, Silvio Švast (AUK mentorica Maja Đurinović)
    PROLAZ KAZALIŠTA/ŽUPANIJSKA
  6. 18:00 – 18:15 ŠPU Feniks
    KAZALIŠNA KAVANA
  7. 22:50 – RELJEF – Irin Šime Rabar, Toni Leaković, Mihael Elijaš, Jura Ruža, Matilda Fatur,
    Andrija Krištof, Ana Cmrečnjak, Marijin Kuzmičić, Silvio Švast (AUK mentorica Maja Đurinović)
Facebook Comments