16. travnja 2026.

Osijek Express

Vijesti iz Osijeka – Ili dobre ili loše ;)

‘Hvala, molim, izvoli…’ Beroš od ravnatelja bolnica zatražio bolju komunikaciju s pacijentima!

Preporučio je Beroš, uz komunikaciju i da ravnatelji povratno izvijeste ako su njihovi radnici u posljednje dvije godine prisustvovali edukaciji o pravima pacijenata, svakako komunikacijskim vještinama.

Jučer je Vili Beroš, ministar zdravstva, zatražio od ravnatelja bolnica da djelatnicima ukažu na važnost kvalitetne komunikacije i etičkih princima u ponašanju. Kazao je u dopisu kako i najsloženiji medicinski postupak može biti jednako važan kao i ljudska riječ. Naime, radi se o dopisu o važnosti profesionalnog ponašanja i kvalitetne komunikacije zdravstvenih radnika prema pacijentima i njihovoj pratnji.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Ravnatelje je Beroš pozvao da svim svojim radnicima, prije svega zdravstvenima, ukažu na važnost i ulogu kvalitetne komunikacije i etičkih principa, dodajući kako se kvalitetnom komunikacijom i ljubaznim ponašanjem može umanjiti strah i anksioznost pacijenata, steći povjerenje, podržati volja za liječenjem i nada u uspješan ishod, čime se, dodaje, zasigurno dobivaju bolji ishodi.

Preporučio je Beroš, uz komunikaciju i da ravnatelji povratno izvijeste ako su njihovi radnici u posljednje dvije godine prisustvovali edukaciji o pravima pacijenata, svakako komunikacijskim vještinama.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

– Pritom ne umanjujemo važnost naših djelatnika koji jednako tako trebaju biti snažni kako bi mogli iznijeti ‘teret’ bolesti zajedno s pacijentom. Ulaganje u komunikaciju je dvosmjerna ‘ulica’ i višestruko se vraća, i samom djelatniku, kolegama, bližnjima i u konačnici – pacijentima radi kojih postojimo – stoji u dopisu ministra zdravstva.

Foto: OsijekExpress.com (arhiva, ilustracija) & Youtube (screenshot)